Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הטיפולים של אנוצ׳קה

טיפול באקנה

טיפול באקנה - הצעד הראשון

זה התחיל בגיל ההתבגרות. מעולם זו לא היתה תופעה חביבה אבל השלמת איתה כי ידעת שבסוף זה יעבור. קיבלת בהכנעה את הפצעונים והאדמומיות כי הבנת שבגיל הזה כל הגוף משתולל הורמונלית וזה חלק בלתי נפרד מהתהליך, אבל איך הרגשת כשלמעשה גיל ההתבגרות כבר מאחורייך אבל האקנה – מסרב להעלם? או שאולי זכית לגיל התבגרות חלק ונקי אבל האקנה נזכר שפסח עליך ועכשיו החליט לחזור ולהשלים פערים?

טיפול באקנה מתחיל באבחון מדויק של סוג האקנה. ישנם מספר סוגים של אקנה: אקנה וולגריס (הנפוצה ביותר), אקנה קונגלובטה ועוד. כל סוג דורש טיפול שונה במקצת. לכן, הצעד הראשון בטיפול אקנה הוא להתייעץ עם רופא עור או קוסמטיקאית כדי לאבחן נכונה את סוג האקנה.

איך נקבע את סוג הטיפול?

קיימים סוגים שונים של טיפולים באקנה שייבחרו בהתאם למאפייני האקנה הספציפיים של המטופל. הגורמים החשובים שיש להביא בחשבון הם סוג וחומרת האקנה, גיל המטופל ומצב העור הנוכחי שלו. לדוגמה, ישנם טיפולים הדורשים עקביות רבה בשימוש בתכשירים והגעה תכופה לטיפולים רפואיים לטיפול בחיידק הגורם לאקנה. לפני תחילת הטיפול חשוב להביא בחשבון מגבלות אפשריות על נשים בהריון, וכן סיכון לתופעות לוואי כגון אדמומיות בפנים לאחר טיפול באקנה.

מומלץ להתייעץ עם הקוסמטיקאית או הרופא לגבי היתרונות והחסרונות של הטיפולים השונים. ניתן גם להיעזר בהמלצות מקצועיות מגורמים נוספים או מומחים בתחום כגון אנוצ'קה קליניק. כמו כן, שילוב של טיפולים משלימים ואלטרנטיביים יכול לשפר את יעילות הטיפול הקונבנציונלי באקנה. המטרה היא למצוא את הטיפול המתאים ביותר עבור כל מטופל וסוג האקנה שלו.

האופציות הקיימות לצורך טיפול באקנה

קיימות מספר שיטות לטיפול באקנה, בהתאם לחומרתה:

  • פוטותרפיה - טיפול באקנה באמצעות אור (פוטותרפיה) הוכח כיעיל במיוחד לאקנה דלקתית. שיטה זו משתמשת בתדרי אור ממוקדים ומבוקרים כדי להרוג חיידקים ולהפחית דלקת בנקבוביות. ישנם סוגים שונים של מכשירי פוטותרפיה המתאימים לטיפול באקנה - IPL, לייזר ועוד. מומלץ לבצע את הטיפולים במרפאה על ידי רופא עור.

  • פילינג - טיפולי פילינג (הסרת שכבות עור) יעילים במיוחד לאקנה עמידה שאינה מגיבה לטיפולים אחרים. הפילינג מסיר בעדינות שכבות עור עליונות כדי לחשוף עור חדש מתחת, ובכך מאפשר ספיגה טובה יותר של תכשירים. ניתן לבצע פילינג כימי באמצעות חומצות או פילינג בלייזר. מומלץ לבצע את הטיפולים בהדרכת רופא עור.

  • ניקוז - שאיבת מוגלה (ניקוז) היא שיטה יעילה לטיפול באקנה גודשית, בה יש הצטברות של מוגלה בנקבוביות. באמצעות מחט עדינה נשאבת המוגלה מהנקבוביות ומשוחרר הגודש, דבר שמאפשר לתכשירי הטיפול לחדור ביעילות. ניקוז ניתן לבצע על ידי רופא עור בלבד.

  • שימוש בתכשירים קוסמטיים - תכשירים קוסמטיים כגון ג'ל ניקוי, קרם לחות ותכשירים לטיפול מקומי (בנזואיל פרוקסיד, חומצה סליצילית) חשובים מאוד כטיפול שוטף ומניעה של אקנה. מומלץ להשתמש בתכשירים המכילים חומרים נוגדי חיידקים כגון אבץ. שילוב של תכשירים קוסמטיים יחד עם טיפול רפואי מקצועי יכול לשפר מאוד את מצב האקנה.

לסיכום

 ישנן שיטות טיפול רבות ומגוונות לאקנה, בהתאם לסוג האקנה, חומרתה ומיקומה בגוף. חשוב להתייעץ עם רופא עור או קוסמטיקאית על מנת לאבחן נכונה את סוג האקנה ולקבל המלצה אישית על הטיפול המתאים ביותר. שילוב של טיפול רפואי יחד עם שימוש שוטף בתכשירים קוסמטיים מתאימים יכול להוביל לתוצאות המיטביות בטיפול באקנה. חשוב להיות סבלניים ולהתמיד בטיפול על פי ההמלצות, מאחר והאקנה יכולה לחזור גם לאחר תקופת שיפור. בהצלחה במציאת הטיפול המתאים עבורכם!

שאלות ותשובות בנושא טיפול באקנה:

שאלה: מהם הגורמים להיווצרות אקנה?

תשובה: הגורמים העיקריים להיווצרות אקנה הם: הפרשת שומן יתר בבלוטות החלב, גודש ודלקת של נקבוביות העור, רמות הורמונליות גבוהות במהלך ההתבגרות, נטייה גנטית ועוד. שינויים הורמונליים, גורמים גנטיים ודלקת בנקבוביות הם הגורמים הנפוצים ביותר.

שאלה: האם אקנה מידבקת?

תשובה: אקנה אינה מחלה מידבקת ולא עוברת מאדם לאדם. זוהי הפרעה עורית הנגרמת מגורמים פנימיים כמו הורמונים ונטייה גנטית. עם זאת, חשוב להימנע מנגיעה ישירה בפצעי האקנה כדי למנוע הדבקת חיידקים נוספים.

שאלה: כיצד ניתן למנוע היווצרות אקנה?

תשובה: אמצעי מניעה חשובים כוללים שמירה על היגיינת העור וניקיונו, הימנעות מלחץ נפשי, תזונה מאוזנת, איזון הורמונלי, שימוש שוטף בתכשירים מניעתיים ועוד. עם זאת, במקרים רבים הנטייה לאקנה היא גנטית ולא ניתנת למניעה מוחלטת.

שאלה: האם יש תרופה פלא לאקנה שתעלים אותה לצמיתות?

תשובה: לצערנו, אין תרופת פלא אחת שתוכל לעלים אקנה לצמיתות. מדובר בהפרעה כרונית שדורשת טיפול רציף וממושך. עם זאת, ברוב המקרים ניתן להשיג שליטה טובה במצב בעזרת טיפול רפואי מקצועי, תכשירים קוסמטיים ואורח חיים בריא. חשוב להיות סבלניים ועקביים בטיפול.


קביעת ייעוץ

תמונות לפני ואחרי

No items found.

רוצה לדבר?

תודה!
נחזור אלייך בהקדם.
אופס! משהו השתבש.
לא נורא, אפשר להשיג אותנו גם בטלפון 6921*
או שפשוט חייגי
*6921
ימי ראשון - חמישי
21:00 - 09:00
ימי שישי
15:00 - 09:00

אנוצ׳קה תל אביב

שוק צפון מגדל A, ראול וולנברג 20, תל אביב

אנוצ׳קה נתניה

מתחם פיאנו, שושנה דמארי 10, נתניה